HealthyPlan

PRAKTYCZNY PORADNIK ŻYWIENIOWY

Jagody Acai rosną na palmie brazylijskiej i przywędrowały do nas z lasów tropikalnych Ameryki Południowej. Smakiem przypominają jeżynę, z lekką nutą czekolady. Ich prozdrowotne właściwości w odkryły plemiona amazońskie, które do dziś stosują jagody acai przy biegunce, zwłaszcza na tle pasożytniczym, krwotokach i leczeniu wrzodów. Jagody Acai zawierają ogromne ilości witamin i minerałów , oraz ogromne bogactwo przeciwutleniaczy , które opóźniają proces starzenia i hamują powstawanie komórek nowotworowych. Ponadto jagody acai uchodzą za największe źródło antyutleniaczy , ponieważ zawierają więcej antyoksydantów niż czerwone winogrona. W tym artykule dokładnie sprawdzimy właściwości tych wspaniałych owoców , ich zastosowanie oraz gdzie można je nabyć.

Green Barley Plus opinie

Jagody Acai – właściwości.

  Jagody Acai są prawdziwą bombą witaminową. W swoim składzie możemy znaleźć witaminy A , E, C, B1, B2, B3,fosfor, wapń, potas, białko, kwas omega-6, kwas omega-9. Dodatkowo zawierają prawie wszystkie rodzaje przeciwutleniaczy , które hamują rozwój komórek nowotworowych oraz opóźniają proces starzenia się. Z uwagi na znalezioną w nich także dużą ilość polifenoli, które również wykazują działanie przeciwutleniające , jagody acai znalazły się na liście ORAC (ang. Oxygen Radical Absorbance Capacity). Ponadto acai są bogate w kwasy tłuszczowe co pozwala obniżyć poziom cholesterolu LDL , i pomóc w w profilaktyce miażdżycy naczyń i innych chorób układu krwionośnego.

Green Barley Plus opinie

Działanie jagód acai na nasz organizm.

Jagody Acai ze względu na swoje bogate właściwości pomagają w leczeniu wielu chorób i schorzeń. Przede wszystkim dzięki zawartym przeciwutleniaczom oczyszczają i detoksykują organizm. Możemy pozbyć się wszelkich złogów z jelit i metali ciężkich. Wpływają również korzystnie na nasz układ odpornościowym co jest możliwe dzięki witaminom które mają w składzie. A ponieważ zawierają również wapń, pomagają w walce z osteoporozą i wzmacniają kości. Ze względu na duże ilości lipidów dostarczają dużo energii potrzebnej do codziennego funkcjonowania, przez co stanowią zdrowy zamiennik kawy. Korzystnie wpływają na układ pokarmowy z uwagi na zawarty w nich błonnik , który ułatwia nam trawienie i wspomaga pracę jelit.

Jagody Acai a odchudzanie.

Jagody Acai zawierają ogromne ilości błonnika ( 16.9 g w 100 g ) dzięki czemu zapewniają nam uczucie sytości , przyśpieszają przemianę materii oraz proces trawienia. Jednak należy pamiętać , że pomimo ich odchudzających właściwości nie są lekiem na odchudzanie z uwagi na swoją wysoką kaloryczność (80 kcal w 100g) . Z tego powodu , jedzone w odpowiednich ilościach mogą jedynie wspomóc odchudzanie.

Skutki uboczne?

Spożywanie jagód acai w dużych ilościach może doprowadzić do pojawienia się problemów żołądkowych, takich jak biegunka , gazy czy wzdęcia. Owoce acai mogą wywołać także reakcję alergiczną, np. w postaci wysypki, a nawet trudności w oddychaniu. Gdyby coś takiego wystąpiło zalecamy skontaktować się z lekarzem.

Gdzie kupić?

Jagody Acai dość szybko się psują, więc świeże są u nas niedostępne. Sprowadzane są do Europy po liofilizacji (proces suszenia zamrożonych owoców) lub w formie soków. Bez względu na formą, na pewno warto sięgnąć po ten unikalny owoc. Owoców acai szukajmy w sklepach ze zdrową żywnością – zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Znajdziemy tam zarówno sok z acai, jak i suszoną formę jagód. 100 g sproszkowanych owoców acai kosztuje około 60 zł.. W biosklepach coraz częściej można spotkać olej z jagód acai. Olejten jest używany do pielęgnacji skóry. Regeneruje on, wygładza i nawilża cerę. Wyrównuje także jej koloryt i wzmacnia naczynia krwionośne.